به نقل از شرح نیوز : ایسنا/بوشهر مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در آستانه قرار گرفتن در روز عید سعید فطر یک هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۶۴۵ پایگاه ثابت و سیار زکات فطریه مردم استان را جمع آوری می کنند. احمد لطفی در حنع خبرنگاران ضمن تشریح برخی از اقدامات و […]

به نقل از شرح نیوز :

ایسنا/بوشهر مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در آستانه قرار گرفتن در روز عید سعید فطر یک هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۶۴۵ پایگاه ثابت و سیار زکات فطریه مردم استان را جمع آوری می کنند.

احمد لطفی در حنع خبرنگاران ضمن تشریح برخی از اقدامات و تمهیدات ستاد زکات استان در مورد جمع آوری زکات فطریه مردم این استان اظهار داشت: یک هزار و  ۸۰۰  نفر در قالب ۳۲۰  پایگاه ثابت و ۳۲۵ گروه سیار مجهز به دستگاه کارت خوان در سطح استان با همکاری بانیان مساجد و مراکز نیکوکاری برای جمع آوری زکات فطره مردم استان اقدام می‌کنند.

وی پایگاه  زکات را در سطح مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری دانست و افزود: به منظور جذب حداکثری زکات فطریه مردم دیندار استان و کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد، ضمن فعال سازی درگاه های الکترونیکی، کد دستور #۰۷۷*۸۸۷۷* و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۷۰ برای این منظور فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: تمهیدات لازم به منظور دریافت فطریه عام، فطریه سادات و کفارات به شکل جداگانه‌ای پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر توجه به ترویج فرهنگ پرداخت زکات عنوان کرد: ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران و بخشداران  نقش مهمی در زمینه تبیین موضوع پرداخت زکات فطریه دارند و انتظار داریم تمهیدات لازم را برای جمع آوری زکات فطریه در نقاط مختلف این استان فراهم کنند.

لطفی گفت: فقط موسساتی می‌توانند اقدام به جمع آوری زکات فطریه در استان کنند که قبلا مجوز و کارت مخصوص جمع آوری زکات را از ستاد زکات استان دریافت کرده باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از افرادی که بدون مجوز اقدام به جمع آوری زکات می‌کنند عنوان کرد: از نیروی انتظامی درخواست داریم مانع از فعالیت افرادی شوند که بدون داشتن مجوز از ستاد زکات استان اقدام به جمع آوری زکات فطریه می‌کنند.

وی با بیان اینکه جمع آوری کنندگان زکات فطریه باید مبالغ جمع آوری شده را همان روز به حساب دبیرخانه ستاد زکات واریز کنند خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶ میلیارد تومان زکات فطریه جمع آوری شد که پیش بینی می‌شود امسال نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته باشد.

دبیر ستاد زکات استان خاطر نشان کرد: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده مبالغ زکات فطریه نیز توسط دبیرخانه ستاد زکات بلافاصله برای توزیع در بین نیازمندان در اختیار جمع آوری کنندگان قرار می‌گیرد.

لطفی اولویت هزینه کرد زکات فطریه را مورد اشاره قرار داد و  بیان کرد: با نیازسنجی‌های انجام شده در کمیته امداد به محض جمع آوری زکات فطریه با اولویت به بیماران صعب العلاج و فرانشیزهای درمانی، حق استیجاری نیازمندان به مدت سه ماه و خرید وسایل سرمایشی و نیازهای ضروری در همان روز عید به حساب این افراد واریز می‌شود.

انتهای پیام