به نقل از شرح نیوز : بنیامین نتانیاهو در اظهاراتی پس از جلسه ۶ ساعته دادگاه رسیدگی به پرونده فساد وی، دادستانی کل رژیم صهیونیستی را به “کودتا ” علیه خود و حذف اسناد،نادیده گرفتن شهادت‌ها و شکایات و لو رفتن مواد بازجویی متهم کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، […]


به نقل از شرح نیوز :

بنیامین نتانیاهو در اظهاراتی پس از جلسه ۶ ساعته دادگاه رسیدگی به پرونده فساد وی، دادستانی کل رژیم صهیونیستی را به “کودتا ” علیه خود و حذف اسناد،نادیده گرفتن شهادت‌ها و شکایات و لو رفتن مواد بازجویی متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با حمله به دادستانی کل این رژیم، وی را به “کودتا” علیه خود متهم کرد.

اوایل روز دوشنبه دادگاه قدس اشغالی شاهد آغاز مرحله اثبات و ارائه ادله درباره اتهامات نتانیاهو ، ۱۶ ماه پس از تشکیل کیفرخواست علیه وی و آغاز اولین جلسه دادرسی در ۲۴ مه بود.

دادگاه از نتانیاهو که متهم به فساد، رشوه خواری و نقض اعتماد عمومی است، خواست در ابتدای جلسه مقابل دادگاه حاضر شود.

در بیانیه‌های مطبوعاتی پس از جلسه‌ای که حدود ۶ ساعت به طول انجامید، نتانیاهو دادستانی عمومی را به “سواستفاده ازقدرت و اختیارات خود” متهم کرد.

وی با بیان اینکه دادستان کل علیه وی” اقدام به کودتا” کرده، مدعی شد: “آنها جرمی را تحقیق و جستجو نکردند. آنها فقط به دنبال شکار من بودند.”

نخست وزیررژیم صهیونیستی افزود: “آنها در تلاشند نخست وزیر قدرتمندی را از راستگراها را برکنار کنند.”

نتانیاهو همچنین دادستانی عمومی را به حذف و نادیده گرفتن شهادت‌ها و شکایات و درز مطالب تحقیق درحالی که تنها در اختیار آنها بوده و “تهدید شاهدان” متهم کرد.

ایلان یشوا، مدیر کل سابق “والا” در شهادت خود به دادگاه، نتانیاهو و خانواده‌اش را متهم کرد که از سال ۲۰۱۲ درخواست‌های زیادی را با هدف تأثیرگذاری بر مطالب منتشر شده در سایت، به سردبیر تحویل داده‌اند.

یشوا گفت بیشتر درخواست‌هایی که توسط شائول آلوویچ، یکی از صاحبان “والا” دریافت شده، مربوط به لغو گزارش‌های مخالفت با نتانیاهو و همسرش و انتشار گزارش‌های حمایت از آنها بوده است.

این پرونده یکی از سه پرونده ای است که نتانیاهو در آن محاکمه می‌شود و در رسانه‌ها با عنوان “پرونده ۴۰۰۰” شناخته می‌شود که در آن نتانیاهو به رشوه خواری، نقض اعتماد و کلاهبرداری متهم است.

دادستان کل رژیم صهیونیستی گفت که نتانیاهو “به طور غیرقانونی” از قدرت و اختیارات گسترده دولتی که به وی سپرده شده برای به دست آوردن مزایای نامناسب از صاحبان رسانه‌های اصلی در اسرائیل و پیشبرد اهداف شخصی خود استفاده کرده است.

انتهای پیام