به نقل از شرح نیوز : ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های مختلفی که در مرکز استان به بهره‌برداری می‌رسد نشان از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری دارد. حمید ملانوری، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند در مراسم بهره برداری از دو پروژه پارکینگ طبقاتی خیابان حکیم نزاری و پروژه بهسازی دیوار یخدان بیرجند گفت: شهروندان در کنار مجحموعه […]

به نقل از شرح نیوز :

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های مختلفی که در مرکز استان به بهره‌برداری می‌رسد نشان از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری دارد.

حمید ملانوری، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند در مراسم بهره برداری از دو پروژه پارکینگ طبقاتی خیابان حکیم نزاری و پروژه بهسازی دیوار یخدان بیرجند گفت: شهروندان در کنار مجحموعه مدیریت شهری کمک کردند تا این پروژه‌ها به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه پروژه‌های مختلفی که در مرکز استان به بهره‌برداری می‌رسد نشان از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری دارد، افزود: مجموعه مدیریت شهری یک مثلث است که یک ضلع آن شهروندان، یک ضلع شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبین مردم و یک ضلع شهرداری و کارکنان این مجموعه هستند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این سه مجموعه دست در دست هم اتفاقات خوبی را رقم می‌زنند لذا نتیجه کار باید این باشد که مردم با استفاده از امکانات مورد نیاز از زندگی شهری لذت ببرند و نیازهای مردم برآورده شود.

ملانوری با بیان اینکه این امر با تلاش مجموعه مدیریت شهری بودجه شهرداری بیرجند ۴۰۰ درصد افزایش یافته، قابل تقدیر است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی و مدیریت شهری در بیرجند با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر که دارای بافت‌های تاریخی و محلات مختلف قدیم و جدید و پراکندگی است، با مشکلات مواجه است و برنامه‌ریزی خاصی لازم دارد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات، ادامه داد: از برکات نظام جمهوری اسلامی است که در حوزه سپردن مدیریت اجرایی کشور به مردم و موضوع شایسته‌سالاری، مردم‌سالاری دینی، انتخابات و تعیین سرنوشت مردم توسط خود با یک اقدام قانونی مدیریت شهرها و روستاها به مردم سپرده شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در کشور ما براساس قانون و با شکل‌گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا، نقش مردم در مدیریت شهری و روستا بسیار پررنگ دیده شده و لازم است مردم از این حق قانونی خود استفاده کنند، یادآور شد: درخواست داریم افرادی که در خود توانایی، تخصص و انگیزه لازم را می‌بینند حتما به عنوان داوطلب در ساعات باقیمانده ثبت‌نام کنند.

ملانوری با اشاره به اینکه برای اینکه بخواهیم از محورهای توسعه‌ای مختلف در استان استفاده کرده و در این مسیر قدم برداریم زیرساخت‌هایی نیاز است، تصریح کرد: احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان حکیم نزاری بیرجند به عنوان محلی برای کسب و کار، اقدامی اساسی، پایه‌ای و مهم در راستای مباحث توسعه‌ای است و خوب است در قالب یک برنامه مشارکت شهروندان نیز در این پروژه دیده شود.

گفتنی است؛ شهرداری بیرجند به منظور کاهش حجم ترافیک که مهمترین معضل خیابان حکیم نزاری در جوار بازار و بافت قدیمی بیرجند می باشد، اقدام به ساخت پارکینگ طبقاتی کرده است.

این پارکینگ دو طبقه با ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت هزار و ۳۰۰ متر مربع احداث شده است.

شهرداری با هزینه کرد ۱۲ میلیارد تومان، توقفگاه مناسبی برای ۱۰۰ دستگاه خودرو فراهم کرده تا مشکل چندین ساله کمبود جای پارک خودرو در خیابان حکیم نزاری در حاشیه بازار قدیمی شهر را برطرف کند.

همچنین امروز، با حضور استاندار خراسان جنوبی، پروژه بهسازی دیوار یخدان بیرجند افتتاح شد. اولین پروژه بهسازی دیوار یخدان در خیابان شهید محلاتی بود که شهرداری اجرای آن را در راستای بهسازی فضای شهری در دستور کار قرار داده است.

شهرداری برای بهسازی این اثر تاریخی به مساحت هزار و ۶۷۲ مترمربع، یک میلیارد تومان هزینه کرده است. سنگفرش پیاده رو و محوطه این بنا، همچنین اجرای آبنما و گلکاری از دیگر اقدامات شهرداری در این پروژه است که به جهت ایجاد فضایی مفرح برای حضور شهروندان و گردشگران صورت گرفته است.

یخدان رحیم آباد مربوط به اواخر دوره قاجار است که در مرداد ماه ۱۳۸۲ به ‌عنوان یک اثر ملی به ثبت رسیده، این بنا از بخش‌های مختلفی مانند دیوار سایه انداز، محوطه یخ بند، مخزن جمع آوری یخ و گنبدی که بر بالای آن، تشکیل شده ‌است.

انتهای پیام