به نقل از شرح نیوز : ایسنا/بوشهر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: برای ایجاد نشاط در جامعه، بهبود فضای خانواده در ایام نوروز و آشنایی با هنر تئاتر دومین جشنواره نمایشخانه با گستره ملی در این استان گشایش یافت. محمد مظفری با اعلام جزئیات این خبر اعلام کرد: جشنواره ملی نمایشخانه با […]

به نقل از شرح نیوز :

ایسنا/بوشهر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: برای ایجاد نشاط در جامعه، بهبود فضای خانواده در ایام نوروز و آشنایی با هنر تئاتر دومین جشنواره نمایشخانه با گستره ملی در این استان گشایش یافت.

محمد مظفری با اعلام جزئیات این خبر اعلام کرد: جشنواره ملی نمایشخانه با همّت سازمان مردم نهاد نیمدری سبز و با همراهی کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان بسیج هنرمندان، آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی ایلیا و انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر برگزار شده‌ است.

وی با اشاره به لزوم ماندن خانواده‌های ایرانی در منزل در ایام نوروز اضافه کرد: تولید نمایش‌های خانگی یکی از شیوه‌های غنی‌سازی ساعت فراغت خانواده‌ها در ایام نوروز است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: آثار ارسالی به این جشنواره باید با موضوع متل‌ها و قصه‌های سرزمین مادری، زندگی با کرونا و پساکرونا و نوروز و خانواده باشد.

مظفری ادامه داد: نمایش‌های ایرانی (نقالی، خیمه شب بازی، نمایش‌های آیینی نوروزی و نوروزخوانی) نمایش عروسکی، نمایش‌های کوتاه آپارتمانی از جمله شیوه‌هایی است که آثار در این قالب‌ها باید تولید شود.

به گفته وی نخستین دوره جشنواره ملی نمایش‌خانه با استقبال خوبی از سوی خانواده‌ها و هنرمندان حرفه‌ای تئاتر در سراسر کشور روبرو شد و قرار است برگزیدگان این جشنواره در ۲ سطح حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای پس از بازبینی آثار ارسالی انتخاب شوند.

انتهای پیام