به نقل از شرح نیوز : ایسنا/فارس مراسم محفل انس با قرآن کریم به مناسبت سالروز مبعث حضرت رسول (ص) در مسجد «نصیرالملک» شیراز با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس برگزار شد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بعد از ظهر چهارشنبه ۲۰ اسفند در این مراسم بیان کرد: گردشگران با بازدید از مساجد تاریخی با […]

به نقل از شرح نیوز :

ایسنا/فارس مراسم محفل انس با قرآن کریم به مناسبت سالروز مبعث حضرت رسول (ص) در مسجد «نصیرالملک» شیراز با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بعد از ظهر چهارشنبه ۲۰ اسفند در این مراسم بیان کرد: گردشگران با بازدید از مساجد تاریخی با معماری اسلامی آشنا می‌شوند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه مساجد تاریخی حرمت دارد و با توجه به اهمیت گردشگری در این مساجد به روی گردشگران باز شده است، گفت: مساجد پایگاه اجتماعی و فرهنگی برای جامعه اسلامی ما بوده است.

او با یادآوری این مطلب که مساجد ظرفیت‌هایی خدادادی است که در زمان‌های مختلف از قبل از انقلاب تا زمان دفاع مقدس همواره به عنوان پایگاه‌های اصلی مردمی انقلاب و نظام بوده‌اند، تاکید کرد: باید دقت داشت حرمت مسجد حفظ شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس عنوان کرد: با توجه به اینکه این مساجد جز ابنیه‌های تاریخی این شهر محسوب می‌شوند، افراد باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که مسجد خانه خداست و بر مسجد احکام شرعی مترتب است که باید رعایت شود.

انتهای پیام