به نقل از شرح نیوز : پلیس ترکیه سه مقام منطقه‌ای ارشد از حزب طرفدار کردها موسوم به دموکراتیک خلق را در میان ۱۰ شخص دیگر در عملیات هدف گرفتن شبه‌نظامیان کرد بازداشت کرده است. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز (جمعه) گزارش داد، سه مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق ترکیه در میان ۱۰ […]


به نقل از شرح نیوز :

پلیس ترکیه سه مقام منطقه‌ای ارشد از حزب طرفدار کردها موسوم به دموکراتیک خلق را در میان ۱۰ شخص دیگر در عملیات هدف گرفتن شبه‌نظامیان کرد بازداشت کرده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز (جمعه) گزارش داد، سه مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق ترکیه در میان ۱۰ بازداشتی عملیات ضد شبه‌نظامیان کرد قرار دارند. علاوه بر این، انجمن حقوق بشر ترکیه گفت که رئیس این گروه صبح امروز در منزلش بازداشت شده است.    

یک دادستان ترکیه‌ای چهارشنبه با تنظیم پرونده‌ای در دیوان قانون اساسی خواستار ممنوعیت حزب دموکراتیک خلق شد.  چنین اقدامی از نظر این حزب “کودتای سیاسی” است.

براساس گزارش آناتولی، پلیس ترکیه به صورت همزمان حملاتی را در چهار منطقه انجام داد و در میان بازداشتی‌ها نام دو مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق از منطقه کاگیتانه و بشیکتاش استانبول به چشم می‌خورد. طبق این گزارش، در مجموع ۱۵ حکم بازداشت صادر شد.

انتهای پیام